Jak na odhlučnění bytu

Pokud bydlíte v bytě a navíc takovém, který má horší zvukovou izolaci, jistě víte, že nemusíte mít zrovna sousedy pořádající velké večírky či takové, kteří se pořád hádají, aby vás rušili.

V panelových domech je často slyšet, i když soused spláchne na záchodě, či kouká-li se na televizi. Jestli v tuto dobu už máte ve svém bytě klid a chystáte se spát či už usínáte, ponesete to nelibě.

Útěchou vám však může být, že nejde o neřešitelný problém. Vyřešíte ho odhlučněním bytu. Spočívá v instalaci různých systémů, které zajistí lepší vzduchovou či kročejovou neprůzvučnost (nejlépe obojí). Nevíte, co přesně tyto pojmy znamenají?

Vzduchová neprůzvučnost ukazuje na to, kolik hluku šířeného vzduchem pohltí zeď či strop. Kročejová neprůzvučnost určuje, kolik hluku se dostane za konstrukci zdi. Tento hluk se šíři nejčastěji dupáním, vrtáním do zdi a dalšími činnostmi, které v konstrukci způsobí vibraci.

Odhlučnění steny, stropu nebo celého bytu provádí různé stavební firmy. Můžete si nechat odhlučnit celý byt, ale také se zaměřit třeba jen na strop, stěny či podlahu.

Previous Post

Comments are closed.